Stipendije za master studij na Vrije univerzitetu u Amsterdamu

Vrije univerzitet u Amsterdamu (Vrije Universiteit Amsterdam – VU Amsterdam) dodjeljuje VUFP stipendije stranim studentima koji žele da upišu magistarske studije na tom univerzitetu u Holandiji iz sljedećih oblasti:

-umjetnost,
-kultura i historija;
-biheviorističke i društvene nauke;
-računarstvo,
-matematika i biznis;
-ekonomija,
-biznis i pravo;
-jezik i komunikacije;
-prirodne nauke;
-filozofija;
-religija.

Opis:
VUFP stipendijski program je namijenjen talentovanim budućim inostranim studentima koji žele da upišu master studije na Vrije Univerzitetu u Amsterdamu. Dodjeljuje se stipendija koja djelomično pokriva troškove školarine, dok je kandidat u obavezi da finansira ostale troškove tokom trajanja studija. Nastava će se izvoditi na engleskom jeziku.

Uslovi:
Pravo na prijavu ostvaruju inostrani studenti koji ispunjavaju sljedeće uslove:

-odlični akademski rezultati i motivacija;
-odlično znanje engleskog jezika.

Način prijave:
Prijave se podnose elektronskim putem. Prijavna procedura se sastoji od dva koraka:

1. prijava za upis na Vrije univerzitet na Studielink se može pronaći na priloženom linku.
2. popunjavanje VUFP prijave na onlajn VUnet portalu – potrebno je pripremiti dokaz o izvanrednim akademskim rezultatima/GPA, motivaciono pismo i CV.

Rok za prijavu je 1. februar 2018. godine.