Master stipendije Mastriht univerziteta u Holandiji

Univerzitet Mastriht (Univerzitet Maastricht – UM) iz Holandije dodjeljuje stipendije inostranim studentima koji žele da upišu master studije na tom univerzitetu iz sljedećih oblasti:

-umjetnost i društvene nauke;
-zdravlje, medicina i životne nauke;
-humanistika i nauka,
-pravo,
-psihologija i neuronauka,
-biznis i ekonomija

Univerzitet u Mastrihtu (UM) svake godine dodjeljuje 24 stipendije koje u potpunosti pokrivaju troškove studija u iznosu od 29.000 eura (uključujući školarinu i mjesečnu stipendiju). Stipendije su namijenjene talentovanim studentima izvan Evropske unije (EU) koji su se prijavili za magistarske studije na UM.

Stipendije se dodjeljuju za jednogodišnji master program u trajanju od 13 mjeseci i dvogodišnji master program u trajanju od 25 mjeseci. Iznos koji se dodjeljuje odabranim kandidatima pokriva troškove života, zdravstveno osiguranje, troškove vize, sve troškove studiranja, kao i troškove pred-akademske obuke.

Pravo na prijavu imaju studenti iz zemalja koje ne pripadaju EU. Kvalifikovani kandidati ispunjavaju sljedeće uslove:

-imaju status redovnog studenta;
-prethodno nisu studirali u Holandiji;
-nisu stariji od 35 godina;
-posjeduju izvanredne akademske rezultate u toku prethodnih studija;
-imaju dobro znanje engleskog jezika.

Prijave se podnose elektronskim putem. Prilikom prijave je potrebno ispuniti sljedeće korake:

1. Registracija za jedan od ponuđenih master programa na Univerzitetu u Mastrihtu
2. Lista ponuđenih kurseva se nalazi ovddje: (https://www.maastrichtuniversity.nl/file/studyprogrammes2018-19pdf)
3. Kada kandidat podnese prijavu putem Studielink-a, dobiće studentski ID broj koji je neophodan za pristup prijavnom obrascu za stipendiju;
4. Popunjavanje onlajn prijavnog obrasca za stipendiju. Prethodno je neophodno pripremiti sljedeću dokumentaciju u .doc, .docx ili PDF formatu: CV – ažuriran, sadrži relevantne informacije o obrazovanju i radnom iskustvu i ne bi trebalo da sadrži više od četiri stranice;
• motivaciono posmo – govori o motivaciji kandidata za prijavu i ne bi trebalo da sadrži više od jedne stranice A4 formata;
• jedan dokaz o akademskoj izvrsnosti – prepis ocjena za cjelokupni studijski program / pismo koje je potpisao šef odsjeka / dekan u kojem se potvrđuje da se kandidat nalazi među 20 odsto najboljih studenata generacije. Pismo mora da sadrži kontakt informacije osobe koja je potpisala pismo.
• kontakt informacije stručnog lica za preporuku kandidata: telefonski broj (sa pozivnim brojem zemlje) i e-mail adresu mentora, profesora ili poslodavca;
kandidat mora kontaktirati osobu koja ga je preporučila i obavijestiti ga/je da lično dostavi preporuku na e-mail adresu: hhp.scholarship@maastrichtuniversity.nl.
5. Univerzitet je pripremio smjernice za preporuku na: Smjernice za preporuku, te su kandidati u obavezi da ih proslijede profesoru ili mentoru kako bi napisao dobru preporuku. Ukoliko student već ima preporuku, ona ne smije biti starija od februara tekuće godine.

Rok za prijavu je 1. februar 2018. godine.

Više informacija o stipendiji možete pročitati na priloženim linkovima.

Prilozi